Araç Hasar Değer Kaybı

İK Plus Danışmanlık Hizmetleri Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Logo

 

Araç Değer Kaybı

Araç değer kaybının hesaplanması ve tazmin edilmesi işlemleri

“ARAÇ DEĞER KAYBI”

Hasar gören aracınızın onarım sonrası ikinci el piyasa değerindeki fiyat düşüklüğüdür.

“5684 sayılı sigortacılık kanunu, 2198 sayılı Karayolları trafik kanunu ve 14.05.2015 tarihli “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları” tebliği ile Aracınızda oluşan değer kaybını, kusurlu bulunan aracın trafik sigortasından tazmin edebilirsiniz.

Trafik kazası sonucunda hasar gören araçlar serviste gerekli tamiri yapıldıktan sonra tekrar kullanılabilir duruma getirilir. Fakat bunun sonucunda araç artık hasar kayıtlı araç olur ve aracın değeri düşmüş olur. Araç değer kaybı tazminatı ile, araç sahiplerinin, kusurlu olmadıkları hasarlar ile ilgili, bu mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanmaktadır. Aracınız herhangi bir trafik kazasına karışmışsa aracınızda meydana gelen maddi hasarlar sigorta poliçelerinden karşılanmaktadır.

Hukuk Ofisimiz tarafından takip edilen dosyanız ile ilgili olarak tüm masraflar tarafımızdan karşılanmaktadır.

Tecrübeli Hukukçu kadromuz ile dosyanız takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırılması sağlanır ve Değer kaybınız adınıza tahsil edilir.

Aracınızın ikinci el piyasasındaki azalma tarafınıza nakden ve defaten ödenmektedir.

Son 2 sene içerisinde 165.000KM altında olan aracınız kazaya karışmış ve kaza sonucu SİZ %50 KUSURLU VE/VEYA KUSURSUZ İSENİZ, kusurlu olan aracın trafik sigorta şirketine kanunen belirlenmiş şartlar dahilinde yasal yollardan başvurarak, değer kaybınızın tazminini isteyebilirsiniz.

Kusurlu olan aracın trafik sigorta şirketine yazılı başvuru akabinde yasal süresi içerisinde değer kaybınız tazmin edilir.

Değer kaybınız Sigorta Şirketi tarafından tazmin edilemez ise Sigorta tahkim Komisyonuna yasal başvuru yapılarak, tazmin süreci başlatılır. Gerekli şartların sağlanması halinde hızlı bir şekilde yargılama süreci başlatılır ve takip edilerek Değer kaybınız tazmin edilmesi sağlanır.

Detaylı bilgi ve süreçler hakkında bizlerle irtabata geçerek alabilirsiniz.

bilalozdemir@ikplus.netbilgi@tasitdegerkaybi.com – 0530 350 42 66

İKPLUS DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

[contact-form-7 404 "Not Found"]
N/A
N/A
1
Merhaba;
Mesajınızı buradan iletebilirsiniz.
Sizlere yardımcı olabilmek için hazırız!
Powered by