13.07.2013 tarih ve 28706 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelik gereği, mesleki eğitimi olmayan kişilerin bu işyerlerinde çalıştırılması yasaklanmıştır.

Mesleki Eğitimler için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Kurumsal veya Bireysel katılımlar ile eğitimlerimiz düzenlenmektedir.,

Eğitimleri 12 kişilik grup oluşturmanız halinde işletmenizde, 12 kişilik grup altında veya bireysel katılımlar da ise eğitimleri İKPLUS Kariyer Salonumuzda düzenlemekteyiz.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Üniversiteler ile yapmış olduğumuz protokol ile Eğitimleri İL Milli Eğitim Müdürlükleri ve Üniversite onayı ile düzenlemekteyiz.

Üniversite ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında ve sektördeki işletmelerde ve de İKPLUS eğitim ve danışmanlık firmasında eğitim verilmektedir.

Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıda bulunmaya başlaması nedeniyle, meslekî yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hâle getirmektedir.

Uluslararası düzeyde meslek elemanlarından beklenen yeterlikler çeşitli araştırmalar ve yerli/yabancı uzman görüşlerine dayanılarak tespit edilmiş, elde edilen sonuçlar program çalışmalarına aktarılmıştır.

Beceri geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan bu modüler programı geliştirme sürecinde ilgili tüm paydaşlar ve ülkemizin önde gelen sektör temsilcileri ile iş birliği yapılmış, kişi ve kurumların program çalışmalarına doğrudan katkıları sağlanmıştır.

Sektör ve kurumlarının beklentileri programa yansıtılarak, belirlenen yeterlikler temel dayanağını ve içeriğini oluşturmuştur.

Bu programın hayata geçirilmesiyle, işgücünün bireysel gelişimine, istihdam edilebilirliğinin artırılmasına, işletmenin verimlilik ve kalitesine, sektörün daha kalifiye çalışan ihtiyacının karşılanmasına ve bunların sonucu olarak ülke ekonomisine katkı sağlamak amaçlanmıştır.


1
Merhaba;
Mesajınızı buradan iletebilirsiniz.
Sizlere yardımcı olabilmek için hazırız!
Powered by