MICROSOFT OFFICE EĞİTİMLERİ

Microsoft Office, özellikle iş kullanımı için Microsoft tarafından tasarlanmış bir masaüstü üretkenlik uygulamaları paketidir. Microsoft Corporation’ın tescilli bir ürünüdür ve ilk olarak 1990’da piyasaya sürülmüştür. MS Office, modern ofisle ilgili belge işleme yazılım ortamlarının sağlanmasında onlarca yıldır baskın bir model olmuştur.

Microsoft Office, 35 farklı dilde mevcuttur ve Windows, Mac ve çoğu Linux türevi tarafından desteklenmektedir.

Microsoft Office’teki altı temel program şunlardır:

  • Word.
  • Excel.
  • PowerPoint.
  • Access.
  • Publisher.
  • OneNote.

Temel Excel, büyük miktardaki veriden anlam çıkarmak için inanılmaz derecede güçlü bir araçtır. Ama aynı zamanda basit hesaplamalar ve neredeyse her türlü bilgiyi izlemek için de gerçekten işe yaramaktadır. Tüm bu potansiyelin kilidini açmanın anahtarı, hücrelerin ızgarasıdır. Hücreler sayı, metin veya formül içerebilir. Hücrelerinize veri yerleştirir ve bunları satırlar ve sütunlar halinde gruplandırırsınız. Bu, verilerinizi eklemenize, sıralamanıza ve filtrelemenize, tablolara koymanıza ve harika görünümlü grafikler oluşturmanıza olanak tanır.

İleri Excel, yüksek talep gören bir beceridir. LinkedIn’de iş için sorgu yaptığımız da, Ocak 2020 itibarıyla dünya çapında ileri Excel isteyen 68.000’den fazla iş ilanı olduğu sonucunu aldık.

LinkedIn’de gösterilen işler genellikle Finansal Planlama Müdürü veya Finansal Analist gibi finansal işler içindir, ancak roller coğrafi bölgelere ve sektörlere yayılmıştır.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere iş dünyasında önem sahibi olan ileri Excel eğitimini temel Excel eğitiminizi aldıktan sonra almanız gerektiğini tavsiye etmekteyiz.

Call Now ButtonAra